Bazı kurallara uyarak kilo vermek mümkün

Yemek yemeyi seviyorsanız kilo vermek kolay olmayacaktır.Ancak kilo verirken de yemeden içmeden kesilerek değil sağlıklı bir şekilde vermeniz de mümkün. Beslenme şeklinizdeki bazı değişiklikler sayesinde kilo verebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre para harcamadan da bazı kurallara uyarak kilo vermeniz mümkün.. Şöyle ki;

-Sadece Azaltın

Zayıflayabilmek adına hiçbir şey yememenizi söyleyen diyet programları yerine gıdalarınızı azaltarak yemenizi öneren listelere kulak verin. Ne yaptığınıza odaklanın..  Bir süre sonra dolabınızda zararlı atıştırmalıklar yerine sağlıklı yiyecekler olduğunu göreceksiniz.

-Her Gün 1 Elma

Kilolarınızdan kurtulmak ve sık sık doktora gitmek istemiyorsanız doktorların önerisi üzerine günde bir elma yiyin.

-Yemeklerden Önce Su İçin

Günde en az 8 bardak su içmenizi öneren uzmanlar, özellikle yemeklerden hemen önce su içmenizi tavsiye ediyor. Ön yükleme olarak isimlendirilen bu yöntem karnınızı doldurarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

-Keten Tohumunu Deneyin

Keten tohumunun içinde fazlasıyla lif olduğu için yediğiniz salataların ve çorbaların içine birer kaşık koymanız zayıflamanızı hızlandıracaktır.

-Bitkisel Gıdaları Tercih Edin

Sevdiğiniz bir yiyecek olan et’in yerine sebzeleri mümkünse haşlanmış sebzeleri tercih edin ve kullandığınız yağ miktarını azaltın.

-Gününüzü Programlayın

Yemek yeme ve egzersiz alışkanlığınız için de program yapmalısınız. Örneğin, sabah 8′de buğday ekmekli, beyaz peynirli tost, saat 11′de ise elma ve su gibi. Hazırladığınız bu plana uyarsanız kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Ayrıca “Herbalife Ürünleri” kullanarak ta kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Share Button

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum Ekle