Zayıflamak istiyorum diyenlere tavsiyeler

Sağlıklı bir vucuda ve görünüme sahip olmak herkesin isteğidir. Özellikle yaş almaya başladıkça vucudunuzun genetik yapısı gereği belli bölgelerinde yağlanmalar başlar. Bu durumu kabul etmek veya etmemek tamamen sizin elinizde. Sizde artık zayıflamak istiyorum diyorsanız öncelikle yapmanız gerekenler şok diyetlere inanmamak.Yani ayda 30 kg vereceksiniz diyen bir liste asla sağlıklı değildir. Bu kiloları nasıl ki zaman içerisinde yavaş yavaş alıyorsanız yapmanız gereken verme sürecinde de aynı sistematiği sağlamak, yani dengeli ve düzenli beslenmek. Kısaca vucudunuza aldığınız besinlerin kalori değerinden  harcadığınız enerji miktarının fazla olması.

Zayıflamak istiyorum diyorsanız bir kaç kurala uymanız gerekmektedir ve bu kurallar yaşam şeklinize dönüştüğü zaman kesin sonuçlar alabilirsiniz.

-Akşam yemeğini erken vakitte, ağır olmaması koşuluyla az yemelisiniz. Tok karnına uymaktan kaçınmalısınız.

-Tatlı ve şekerli meyvelerden uzak durun ve adet haline getirdiğiniz yemekten sonra tatlı faslına kesinlikle son verin.

-Alkolden uzak durun çünkü alkol besinlerdeki yağ emilimini arttırır. Alkol ve gazlı içeceklerin göbek bölgesinde yağ oluşturduğu belirlenmiştir.

-Öğün aralarında mutlaka ılık su ve yeşil çay için.

-Sabah erken kalkmalı ve minimum 15 dk. Egzersiz yapıp vucudunuzu ıstarak güne hazırlamalısınız.

Tüm bu kuralların yanı sıra “Herbalife Ürünleri”ni de destekleyici gıda takviyesi olarak kullanarak arzu ettiğiniz ideal kiloya sahip olabilirsiniz.

Share Button

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum Ekle